Більшість наречених схиляються до думки, що фата є обов'язковим атрибутом весільного образу. Її вибір є чи не найважливішим після вибору весільної сукні.
Не зважаючи на це, дівчата не часто задумуються про первинне значення цього витонченого головного убору.
Здавна фата носила захисну функцію. Вона ховала від поглядів заздрісників та охороняла від злих духів.
Первинні екземпляри були виткані зі щільної, непрозорої матерії, які цілком ховали обличчя нареченої не тільки від сторонніх очей, але й від закоханих очей майбутнього чоловіка.
Невдовзі, невагомий аксесуар почали шити з прозорого шовку, мережива і нейлону - ці повітряні тканини продовжували виконувати функцію захисту, але не ховали красу нареченої.
Велику роль відіграє той факт, хто зніматиме з молодої дружини її головний убір. Якщо це робитиме свекруха,- молода жінка переходить з-під влади батьків у владу чоловіка. Якщо ж наречена знімає фату самостійно, це значить, що вона прагне до незалежності, до рівноправних відносин у молодій родині.
Сучасні дівчата іноді відмовляються від фати, замінюючи її розкішною зачіскою, вінком, чи вуаллю. Цьому може бути кілька пояснень:
Єдине місце, де не обійтися без цнотливої фати - церква. Тут вона символізує чистоту і непорочність нареченої.
Якою вона має бути вирішує сама наречена. Це може бути багаторівневий каскад з нейлону, оброблений тонким мереживом, чи просто символічна вуаль-сітка. Довжина фати повинна гармоніювати з платтям і особливостями комплекції дівчини.
Якщо ви ще охоплені сумнівами, чи одягати фату: прозора, повітряна фата робить із дівчини мрію - легку, таємничу, наповнену красою і щастям.
Мар'яна Магац
Відгуки: 0 | |