Щойно народжений малюк - це лише мамина турбота? Така думка неоригінальна та, до того ж, неправильна. У сиву давнину ставлення до народження дитини було зовсім іншим. Навіть процес пологів і пов’язаних з ним народних обрядів у нас, в Україні, не обходився без чоловіка.
Люди вірили, що саме батько здатен захистити жінку і немовля від нечистої сили. Крім того, аби полегшити страждання породіллі, чоловік мусив качатися по підлозі і кричати - ніби переймав, таким чином, частинку болю на себе.
Історія змінила погляди людей, які протягом тривалого часу вважали, що вагітність, пологи, немовлята і пов’язані з ними труднощі - суто жіноча справа. Тому, навіть, у наших батьків часто-густо спостерігалося віддалення одне від одного і кризи, спричинені поповненням у сім’ї. Наслідки, звичайно, негативні - як для новоспечених батьків, так і для дітей.
Сучасна ситуація - трохи краща. Дедалі популярнішою стає присутність тата при пологах, і доведено, що, саме притуливши до себе щойно народжений рожевий плід любові, чоловік міцно прив’язується до нього на ціле життя.
Але народження дитини - це, умовно кажучи, лише один день. День, з якого все починається. Коли жінку вже виписали з лікарні, а чоловік-тато зустрів її з квітами - починається найголовніше.
Досі чоловікам законодавчо було дозволено взяти відпустку на 14 днів за власний рахунок у зв’язку з народженням дитини. А зараз Міністерство праці і соціальної політики планує прийняти закон про те, що відпустка ця має бути оплачуваною, і розмір її має становити календарний місяць. Але тут існують деякі труднощі.
За словами деяких політиків, Україна ще не досягла такого економічного рівня, щоб оплатити додатковий місяць відпустки. А за статистикою, щороку в нашій країні народжується 460 - 480 тисяч дітей.
У світі існує спеціальна організація "чоловіків в декреті" - The International Union of Valial Fathers. За її даними, наприклад, у Фінляндії оплачувана відпустка для чоловіків у зв’язку з народженням дитини становить 152 дні, а у Швеції - ще більше - 13 місяців.
Покажіть чоловікові, що з появою дитини він став для вас не менш потрібним, а, навпаки, без нього ви тепер - нікуди. І що любов не поділилася на два, а помножилась. Зрештою, ваша сім’я переживає приємний, але дуже сильний стрес, і треба докласти зусиль, щоб він не став руйнівним.
Дуже виснажують жінку нічні"чергування" біля малятка, тому варто якимось чином поділити цю частину догляду між мамою і татом. До того ж, фізичний контакт як з мамою, так і з татом дуже важливий для дитини.
Крихітка відчуває любов і турботу, і це чудово вплине на подальший розвиток та формування стосунків з батьками. Запах тата і тепло його тіла мають стати для дитини рідними.
Тим чоловікам, які, можливо, лякаються підгузників і нічного безсоння, хочу сказати, що жодні труднощі і незручності - ніщо, порівняно з крихітною ручкою, яка з довірою вхопиться за ваш палець.
Юля ОЛЕХ
Журнал "Майже одружені"
Відгуки: 0 | |