Це перша річниця весілля, яка святкується через рік спільного проживання подружжя. Таку назву отримала від того, що подружжя вже пройшло перше випробування побутом.
На першу річницю запрошують гостей і разом розпивають пляшку шампанського, збережену з дня весілля. В цей день чоловік та дружина дарують одне одному якусь ситцеву річ: рушник, постільну білизну, одяг. Все, крім носових хустинок, які символізують сльози.
Святкується друга річниця весілля. Так називається, тому що за два роки спільного життя, шлюб вважається ще не зовсім міцним, як аркуш паперу: його в будь-який момент можна порвати, на ньому можна будь-що написати. Ця назва є нагадуванням молодятам про дбайливе ставлення до свого шлюбу, про коректну поведінку в спілкуванні одне з одним, щоб не дозволити молодій сім'ї розпастися, як паперовий будиночок. На річницю дарують речі, виготовлені з паперу. Наприклад, фотоальбом.
З плином часу закохані дізнаються багато нового про одне одного. Вони ніби «на власній шкірі» випробували, як нелегко зберегти стосунки в суєті домашніх справ, сімейних буднів.
Дарують шкіряні речі: рукавички, гаманці.
Четверта річниця нагадує, що відносини в подружжі мають бути чистими, білосніжними, як лляна тканина. На цю річницю дарують вироби з лляної тканини.
Друге за важливим значенням – дерев’яне весілля, п’ята річниця подружнього життя. Чоловік та дружина вже знають всі слабинки один одного, переваги і недоліки. Дерево вже не можна розірвати, як папір, воно стійкіше, але не можна забувати про мир та злагоду в сім'ї. За повір’ями, дерево заспокоює душу, приносить в дім затишок та тепло. Часто дарують дерев’яні речі: сувеніри, ложки, хлібниці.
Ці річниці наступні після дерев’яного весілля. І символізують подружжю, що їхнє сімейне життя з кожним роком стає стабільнішим. На чавунне весілля слід дарувати різне кухонне начиння, і слід дотримуватись одного правила: посуд повинен блищати.
Інша назва мідного весілля – шерстяне. Шерстяні речі зігрівають в найлютіші морози. Назва нагадує, що навіть найсильніші морози - суперечки та сварки, - не можуть остудити жар закоханих сердець.
Хоча метал міцніший за папір та дерево, але не можна забувати, що метал може ржавіти. Щоб подружнє життя не було подібне на ржаву бляшанку, його потрібно оберігати від негоди суворих буднів.
В дев’ятирічний ювілей подружжю дарують сервізи для кави та чаю, щоб нагадати, що подружній союз потрібно зміцнювати.
Десятий ювілей є досить вагомою причиною для святкування. Десять років спільного життя прожито недарма – створено міцну справжню сім'ю. Ювілярам дарують букети троянд або інших квітів, головне , щоб їх кількість дорівнювала десяти.
Інша назва – олов’яне весілля. Олово можна легко переплавити, так само як потрібно переплавити свої старі стосунки на нові, які принесуть свіжість в стале сімейне життя.
Цей період є критичним в сімейних стосунках, чоловік та дружина змучились одне від одного за цей час. Щоб пережити кризу, кохання має загартуватися, як сталь. Дарують металеві сувеніри.
Разом прожито багато років, не має потреби нагадувати про міцність шлюбу, бо мала ймовірність, що його що-небудь зруйнує. Сімейне життя на тринадцятій річниці плететься, як мереживо, перетворюючись на красиве плетіння. Щоб мереживо було міцним, не рвалось потрібно вчитися мистецтву сімейного життя.
Агат є символом кохання, тому що так само неповторний. Природа прикрасила цей камінь особливими картинами з білого, чорного, жовтого та червоного кольорів. Потрібно через чотирнадцять років пронести кохання в серці, щоб відмітити цей ювілей.
Символом п’ятнадцятої річниці є кришталь, щоб сімейне життя було чисте, як скло. Починаючи з цієї річниці, всі ювілеї мають «дорогоцінні» назви, бо прожиті роки зробили союз двох сердець безцінним. Дарують кришталеві вази, а також посуд, сувеніри.
Святкують через двадцять років спільного проживання. Криза, яка триває між п’ятнадцятою і двадцятою річницею, минула. Наступні п’ять років між порцеляновим і срібним весіллям несуть свої турботи. Діти вже виросли, покинули рідний дім і скоро появляться перші внуки. Турботи про внуків, радість від вперше почутих слів «бабуся» та «дідусь», сум за дітьми, які вже живуть окремо, а також розуміння, що вже досить багато разом прожито, - зближують подружжя. Як правило, дарують порцеляновий посуд.
За плечами – четвертина століття, прожита разом. Стосунки в сім'ї стали цінуватись дорожче, вони перетворилися в цінний капітал за спільно прожиті роки. На річницю збирається вся рідня. Поряд з золотими перстенями на палець кожному одягаються срібні обручки.Перлинове весілля
Прожиті тридцять років, як перлинки, нанизані на нитку долі. В батьківському домі збирається вся сім'я. Чоловік дарує дружині прикраси з перлами.
Тридцять п’ять років прожито разом. Корал є символом пристрасті і заодно каменем вірності. Коралове весілля ще називають полотняним, що символізує чистоту і стабільність відносин в подружжі. На відміну від ситцю (в перший рік спільного проживання), подружнє життя стало стійким і витривалим, як полотно.
Через сорок років подружнього життя святкують рубінове весілля. Цей камінь є символом кохання і пристрасті. В цей період в кохання відкрилося друге дихання.
Сапфір володіє здатністю згладжувати конфлікти і стреси, мирити людей, робити їх терплячішими. Подружжя, яке прожило сорок п’ять років разом, навчилось жити в мирі та злагоді. В цей день прийнято просити пробачення один в одного за всі образи, які виникли за прожиті роки.
Найважливіша річниця весілля – п’ятдесятирічний ювілей. Пів віку прожито разом, «і в радощах, і в горі» пів віку. Про золоте весілля складають вірші, воно оспіване в піснях. Врешті решт здійснилася мрія молодості: більше часу бути разом. Діти роз’їхались хто-куди, створили власні сім'ї. Всі ниточки, які з’єднували сім’ю, стають ще міцнішими. Чоловік та дружина вже не можуть жити одне без одного – багато того, що їх поєднує.
Золото завжди вважалось найдорожчим металом. В золотих коронах ходили королі, золото було оправою для найдорожчого каміння, золоті обручки й досі вважаються символом подружньої вірності і кохання. Пів віку прожитого разом – це «капітал», як один з найдорожчих в світі капіталів.
В цей день старі обручки змінюють на нові золоті, бо старі втратили вже свій блиск, стерлись за пів віку служби.
Смарагдове весілля святкують на п’ятдесят п’ятому році спільного життя. Смарагд – камінь мудрості. За спільно прожиті роки подружжя пережило і злети, і падіння, набуло тої мудрості, яка приходить з досвідом. А ще смарагд допомагає розуміти думки одне одного, власне це чоловік та жінка навчилися чудово робити за роки, прожиті разом.
Діамант – найдорожчий, найгарніший і найміцніший камінь в світі. Шістдесятирічний діамантовий ювілей символізує, що цей шлюб ніщо не зможе зруйнувати. Нічого не може зрівнятися з роками, прожитими разом, як жоден камінь не може зрівнятися з блиском діаманту.
Не кожній парі випадає щастя відсвяткувати сімдесятирічний ювілей сімейного життя. Подружжя, яке прожило стільки часу разом, заслуговує на королівську пошану.
Сім'я є відрадою, опорою, надійним тилом, але тільки тоді, коли в ній панує кохання, взаємодопомога і взаємоповага. Це потрібно пам’ятати при створенні власної сім'ї, і тоді ви обов’язково відсвяткуєте такий важливий коронний ювілей!Мар'яна Магац
Відгуки: 0 | |