Фото весільних підв'язок |
Статті про весільні підв'язки |
Під час застільних торжеств кожен гість прагнув відірвати хоча б шматочок від щасливого вбрання. І хтось дотепно придумав кидати різні деталі одягу гостям. Підв'язка була однією з них.
Під впливом вина знаходилося чимало нахаб, що бажали зірвати підв'язку з ніжки красуні-нареченої. Тому повелося, що з ноги нареченої підв'язку може зняти лише законний чоловік, а для жіночої половини наречена стала кидати свій букет.
Інша, безумовно, цікава історія виникнення цієї традиції відноситься до того давнього часу, коли весільна підв'язка являла собою пояс невинності. І ритуал, коли наречений знімав підв'язку з нареченої, фактично означав позбавлення її невинності.
З тих давніх пір багато традицій трансформувалися, але звичай з підв'язкою існує до сьогоднішніх днів, хоча і перетерпів деякі зміни.
Наприклад, у наші дні в Північній Америці прийнято одягати дві підв'язки. Одну - "щасливу" - новоспечений чоловік кидає своїм неодруженим друзям. Інша ж залишається на пам'ять - вона називається солодкою або медовою підв'язкою.
Обидві підв'язки одягають на праву ногу, над коліном. Перед тим як зняти підв'язку, наречена кидає свій букет незаміжнім подругам. І, нарешті, наречений знімає цей аксесуар, з ноги нареченої.
Щасливу підв'язку кидають неодруженим гостям, адже вважається, що той, хто спіймав аксесуар нареченої в цьому році святкуватиме власне весілля. Друга підв'язка - медова - знімається набагато пізніше, під час шлюбної ночі.
Україна не стала винятком. Церемонія кидання підв'язки вже невід'ємна частина весільної забави: гості чекають, для цього моменту підбирається особлива музика. Тому не варто відмовлятися від нехитрого звичаю кидати підв'язку на власному весіллі.
В епоху Середньовіччя підв'язку використовували для підтримки нижньої частини панталонів, а згодом вона стала неодмінним аксесуаром елегантності, як для чоловіків, так і для жінок. Жіноча підв'язка найчастіше була прикрашена вишивкою, мереживами і дорогоцінними каменями.
Що таке весільна підв'язка нареченої? Слово "підв'язка" (la jarretіre, la jaretelle фр.) походить від слова "jarret", що означає підколінна западина, і являє собою еластичну смужку тканини чи стрічку, що підтримує панчохи на стегні.
По суті, зараз, коли ми говоримо про весільну підв'язку, то уявляємо собі звичайну тасьму чи гумку. Вона може бути широкою або вузькою, але обов'язково красиво прикрашеною, наприклад, тонким мереживом і стразами.
Як правило, її носять вище коліна на правій нозі. Одягати відразу дві підв'язки прийнято в Північній Америці.
Перша підв'язка називається "щаслива", саме її новоспечений чоловік кидає своїм неодруженим друзям. Друга ж залишається на пам'ять - вона називається "солодкою" чи "медовою" підв'язкою. Її одягають, як мінімум, на пів-долоні вище, ніж першу.
З другою, "медовою" чи "солодкою" підв'язкою все ясно - зі своєї молодої дружини її знімає чоловік, залишившись наодинці в першу шлюбну ніч. Але коли ж час зняти першу підв'язку?
Звичайно це відбувається під час завершення банкету, після розрізування торта і незадовго до від'їзду щасливих молодят. На Заході цей момент весільної вечірки не менш важливий, ніж перший танець молодят. І найчастіше підв'язку кидають після того, як кинутий букет незаміжнім подругам нареченої.
Оскільки для України ця традиція запозичена, звернемося до американських традицій. Отже, всі неодружені гості збираються навколо нареченої, що сидить на стільці. Наречений злегка піднімає спідницю і знімає підв'язку. Якщо ваша наречена вирішила одягти відразу дві підв'язки, не переплутайте: знімати треба нижню.
Підв'язку знімають не тільки руками, а ще і зубами. Для зручності наречена може встати, поставивши одну ніжку на стілець. Звичайно, цей спосіб більш ефектний, ніж попередній, однак варто пам'ятати, що він може шокувати літніх гостей, якщо вони присутні на весіллі.
Ця скромна деталь туалету нареченої, обіцяє щастя і швидкий шлюб. Хоча для нас ця традиція нова, вона успішно прижилася на веселих молодіжних весіллях.Відгуки: 0 | |