Людина завжди прагнула заручитися підтримкою потойбічних сил. Створюючи сім’ю, наші предки намагалися врахувати магічну силу прикмет.
В Англії недоброю прикметою, від якої не очікували нічого хорошого, вважається оголошення про весілля в кінці одного року, а вінчання - на початку іншого.
В Київській Русі не справляли весілля в травні. Цей місяць вважається поганим для створення сім'ї, також, у Греції та Італії. В античний час весілля в травні віщувало швидку смерть нареченої.
Доброю прикметою на Русі вважалось виходити заміж восени. Важливим також був і час вінчання. Весілля ввечері було досить розповсюдженим явищем.
А в Шотландії вечірній час вважався найнебезпечнішим для нареченої. Вінчання після заходу сонця обіцяло бідній дівчині безрадісне життя, ранню смерть та смерть всіх її дітей.
В Греції намагались відсвяткувати весілля в суботу - шостий день тижня. За прикметами, союз, створений в цей день, буде міцним і щасливим, бо цифра "шість" символізувала вірність, надійність, стабільність.
Також є прикмети, які відносяться до погодних умов. В Україні дощ або сніг під час весілля вважаються хорошим знаком. В Італії - добрим є розквіт апельсинового дерева - у нареченої буде багато здорових і гарних дітей.
Майже у всіх країнах світу вірять, що у нареченої в день весілля повинна бути одна стара річ, одна нова і щось, позичене у жінки, яка щаслива у шлюбі.
Стара річ має бути обов’язково сімейною, і містити в собі материнське благословення, позитивну енергетику сім’ї нареченої. Повинна надати їй сил та допомоги в сімейному житті. Це може бути сімейна реліквія, мамина прикраса, тощо. Нова річ - символ нового життя, нової сім’ї. Позичена річ - талісман на щастя в заміжжі.
Англійці вважають добрим символом присутність в сукні нареченої голубого кольору, а ось одягати зелене - погана весільна прикмета. В Ірландії саме зелений колір вважався найкращим для заміжжя.
Повсюди вважається недобрим знаком, якщо наречений побачить свою кохану у весільній сукні до церемонії вінчання.
До сьогоднішнього дня в багатьох країнах збереглася така прикмета: доріжку перед молодятами обов’язково потрібно посипати. В Індії - пелюстками троянд, в Китаї - рисом, в Греції та Італії - хмелем, в Україні - зерном, монетами та солодощами. Робиться це для того, щоб захистити молоду сім’ю від злих сил і від недобрих поглядів зависників.
Велика кількість прикмет пов’язана, також, з обручкою. Всюди вважається, якщо наречені гублять обручку - швидкий розпад сім’ї.
Поганою прикметою є також поломка обручки, це передбачає поламане життя. В Англії до цих пір дотримуються думки, що, коли в жінки впаде обручка, то вона втратить любов свого чоловіка.
Вірити у весільні прикмети чи ні - кожний вирішує для себе сам. Але варто пам’ятати, що Ваше щастя знаходиться, насамперед, у Ваших руках.
Мар'яна Магац
Відгуки: 0 | |