Статті про весільні сукні |
Весільні салони |
Фото весільних суконь |
Весільну сукню потрібно вміти не тільки носити, але й зберігати. Якщо дотримуватися простих рекомендацій щодо її збереження, то й через багато років вона матиме ідеальний вигляд.
Насамперед, необхідно після свята почистити весільне вбрання. Плями мають властивість з часом глибше проникати в тканину і псувати її. Тому не відкладайте цю справу на потім.
Навіть, якщо на тканині немає видимих плям та забруднень, вона ввібрала в себе ваш піт і парфуми. Через деякий час, певні ділянки виробу можуть пожовтіти. Тому, в будь-якому разі, сукню обов’язково слід почистити.
Самостійне прання не рекомендується. Після нього одяг може втратити свою форму та вигляд. Для цього існують хімчистки, які оновлять його без шкоди для тканини.
Багато наречених акуратно складають її у великий поліетиленовий пакет і з чистою совістю кладуть у темний закуток шафи. А через деякий час, коли витягують свою красу з пакету, отримують повний шок – сукня стала жовтою, отримала неприємний запах або, взагалі, запліснявіла!
Ні в якому разі не зберігайте її в поліетиленовому пакеті! В цьому мішку вона просто «задихнеться».
В ідеалі весільне вбрання має висіти на манекені. Звісно, у більшості наречених такої можливості немає. Скромніший, але теж допустимий варіант, зберігати сукню у великій картонній коробці. Хоча, й тут існують свої «але». Клей, за допомогою якого зібраний в одне картон, може спровокувати пожовтіння тканини. Тому коробку потрібно змінювати через деякий час (приблизно кожні 4-5 років).
Ще можна скористатися чохлом, який повністю зроблений з тканини або, принаймні, з одного боку її має. Такі чохли можна знайти у весільних салонах.
Якщо одяг буде зберігатися у чохлі, потурбуйтеся, щоб у шафі було достатньо місця для нього. Тривале стиснення деформує тканину в певних місцях, утворюються сильні згини, які потім важко розрівняти.
Також, не зберігайте поряд гострих речей, або речей з гострими аксесуарами, які могли б пошкодити тканину.
Приміщення має бути сухим, темним і прохолодним.
Щоб уберегтися від молі, використайте торбинку з ароматними травами, які відлякують міль, або ароматизовані хімічні пластинки, їх зараз багато в продажу.
Час від часу витягуйте виріб зі сховку та провітрюйте його.
Коли сукня знадобиться вам, віддайте її у хімчистку. Там допоможуть вирівняти всі складочки, або спробуйте розрівняти їх самі за допомогою пари (залиште одяг у ванні та включіть гарячу воду). Не намагайтеся розпрасувати тканину праскою – її дуже легко пошкодити.
Мар'яна Магац
Відгуки: 0 | |