Мій знайомий фотограф, який працює на весіллях, бере гроші за роботу тільки наперед. Якось, каже, приніс віддавати фотографії - відчиняє вчорашня наречена і прямо з порогу: а ми розлучилися, можеш тепер свої фотографії сам дивитися.
Весілля в Україні гуляють по-різному. Гарне свято може потягнути і на 100 тисяч гривень. Батьки для дітей грошей не шкодують - бо це ж раз у житті. Наївні. 6 із 10 подружніх пар в Україні розлучаються. Причому більшість не живуть разом і двох років.
От і виходить: подаровані каструлі ще й випробування борщем не пройшли, он аж сяють - а їх вже ділять. На твоє і моє . Посуд, до речі, дарують молодим найчастіше.
Розбиваються сім'ї в Україні, за статистикою, частіше, ніж у всій Європі та Америці. У нас це, виявляється, і зробити найпростіше - подав заяву, і за місяць - як нічого й не було.
Наприклад, в Італії вам лише на роздуми суд дасть три роки. Причому, якщо виявиться, що за ці три роки ви продовжували жити разом або мали шлюбні стосунки - час на "подумати" збільшиться вдвічі. Логічно, значить - не все ще втрачено. Так, дивись, і життя разом проживете сімейне!
У Німеччині якби почули про наші мінімальні 400 гривень аліментів - сміялися б. Там після розлучення чоловіка обдеруть до нитки - він і дітей має повністю забезпечувати, а інколи - навіть дружину, допоки та не вийде заміж знову.
Теж привід замислитися.
Щоправда, є однае "але" - виявляється, за кількістю одружень ми теж мало не попереду всієї планети.
За даними австрійських досліджень, Україна перша в Європі за кількістю розлучень. На тисячу громадян у нас більше п'яти розірваних шлюбів. Лише торік розлучилося майже п'ятдесят тисяч пар. Це як населення міста Шостка.
Тетяна Загика, розлучена:
- Я захотіла, щоб за мене хтось хвилювався, думав. А завжди виходило, що за чоловіка щось вирішую - як правильно зробити, куди піти.
Набридло це. Чоловік поводився, як велика дитина. Зі своїм колишнім вона бачиться і досі.
- Більше як брат і сестра. Коли йому потрібна якась допомога. Вислухати - й не більше цього.
Тому після розлучення у дівчини стало більше часу на себе. Тетяна терпіла дев'ять років. Але є такі, хто і двох разом не витримує. За минулий рік шістдесят один відсоток розлучених - молоді сім'ї.
Руслан Колбаса, директор Департаменту сім'ї і дітей Міністерства соціальної політики України:
- Найчастіше розпадаються молоді сімейні пари. За даними статистики, пік розлучень припадає на перші роки їхнього подружнього життя від трьох місяців до півтора року. Саме в цей період виникають непорозуміння між чоловіком і дружиною, недовіра, фінансові труднощі. І сімейні пари не знаходять нічого кращого, як офіційно розірвати шлюб.
Наречені, а частіше їхні батьки, витрачають в середньому вісімдесят тисяч гривень на свято всього життя. Але вже через півроку стає зрозумілим - це були звичайні посиденьки з усіма родичами та друзями.
Психолог Оксана Одинцова запевняє: якщо таке відбувається вже на весіллі, то парі сто відсотків варто чекати проблем. Головна причина - неготовність створювати сім'ю. Часто люди з головою поринають у кохання. Але на ньому одному сімейне щастя не побудуєш, адже в людей зникає відчуття новизни у стосунках.
Ще одна причина розлучень в Україні - алкоголізм. Часто сім'ї розпадаються саме через пляшку і чарку. Тим більше, алкоголь породжує насильство.
Далі - кар'єризм. Коли робота забирає весь час і всі думки, сім'я залишається на другому плані.
Не останній фактор - втручання батьків у життя молодят. Часто старше покоління намагається передати весь свій життєвий досвід молоді.
А ще - сімейний спадок. Якщо дитина постійно бачила сварки своїх батьків або росла у неповній сім'ї, то безсвідомо вона будуватиме такі ж стосунки і в своїй родині.
Оксана Одинцова каже: найбільш небезпечні для подружжя третій, сьомий і двадцятий роки спільного життя. На третьому - у сім'ї зазвичай з'являється первісток. Жінка приділяє весь свій час дитині. І чоловікам бракує уваги.
На сьомому - у пари вже повністю влігся вир емоцій, настають спокійні стосунки. Тому люди починають шукати розваг на стороні. Це час, коли хтось та й починає зраджувати.
Двадцятий рік - діти йдуть із сім'ї та починають самостійне життя. Якщо пара жила разом лише заради дитини, то тепер їх ніщо не тримає.
Ірина Пасічник, заступник директора Департаменту у справах цивільного стану громадян Укрдержреєстру:
- У відділах державної реєстрації реєструються лише розірвання шлюбів за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей. А також розірвання шлюбів з особами, які визнані безвісти відсутніми або недієздатними.
Богдан Піленко, журналіст:
- Ось звичайний районний РАЦС Києва. Саме тут подружжя може розірвати шлюб. Для цього потрібно небагато: паспорти, обопільна згода, свідоцтво про шлюб та заява про розірвання шлюбу. Всі ці документи ви віддаєте спеціалісту. Ну і, звісно, ще не забудьте квитанцію про сплату державного мита в розмірі вісім гривень п'ятдесят копійок. І вже через місяць ви абсолютно вільна людина.
Так швидко в Україні розлучаються лише ті, в кого немає дітей. Інакше - на вас чекає суд. А це вже може затягнутися й на рік. Та й заплатити доведеться більше. Цього місяця вийшов новий Закон про ставки судового збору. Тепер за заяву про розлучення українцям треба буде платити майже двісті тридцять гривень. Це вдвічі більше, ніж було ще місяць тому.
Оксана Одинцова, психолог:
- Це все одно мало і така сума людей від розлучень не вбереже.
Сімейні довгожителі подружжя Новікових переглядає свої старі фотографії. Для дідуся й бабусі цей альбом - як літопис життя. Кажуть, про розлучення вони ніколи навіть і не думали. Усі труднощі долали разом. А те, що багато розлучається, вважають просто модою. Кажуть: якби парам було так важко, як їм п'ятдесят років тому, то було б не до розлучень.
Відгуки: 0 | |