Є в житті така закономірність, що на додачу до люблячої, турботливої, жаданої дружини кожен чоловік отримує бонус - ще одну жінку - тещу. Стереотипів на тему цих чотирьох букв - безліч.
ЇЇ поради надто нав'язливі, її жарти майже ніколи не влучні, врода - далеко не двадцятилітньої красуні, а язик не те що до Києва доведе...він просто може "довести"! Навіть тесть інколи по-змовницьки підморгне, мовляв, з такою родичкою і ворогів не треба.
А як же пояснити ті три партії вареників і баняк найсмачнішого в світі борщу для улюбленого зятя (ну не чула я такого, щоб свекруха невістці борщику...ну навіть за великої любові)? А машина - в подарунок за внуків, а новенький власноруч сплетений светрик? А все чому?
Бо теща - насамперед, жінка, і тому нікуди не може подітися від власного кокетства з новим чоловіком у сім'ї. Воно переростає або в побажання-повчання, або в скандали. Але ж вона, як мама, просто хоче щастя для власної (найкращої, найвродливішої, найздібнішої) дитини.
Натомість чоловікові потрібне незалежне життя і самоствердження в ролі голови сім'ї. Та, зазвичай, він терпить і...іронізує з друзями на пиві. Тому зять цілує колію і поїзд, яким теща виїздить в далекі краї, тому її професійне свято - "хелловін", тому крем для губ тільки для тещ називається "моментом".
Тому дивлячись на фото улюбленої тещі, зятю під проливним дощем тепло і затишно, а квартири плануються округлими, щоб не знайшлося для тещі затишного куточка. А смерть головного героя (тещі) у мистецтві загалом (кіно, театр, література, образотворче мистецтво) - трактується як найжаданіший хеппі-енд.
Довго розповідаючи анекдоти про тещу, можна або заробити мозолі на язику, або сильно напитись. Але водночас анекдоти про тещу - це розрядка агресивного імпульсу, певною мірою "сублімація"...але це все одно до пори до часу.
Я не розповідатиму, що основною запорукою безхмарного і щасливого життя з тещею є відстань між будинками, містами і країнами, в яких ви проживаєте. Цей факт підтверджений тисячоліттями, а тому є безапеляційним. А тому просто щиро потішимось за мазунчиків долі, яким саме так пощастило в цьому питанні. І навіть якщо вона приїздить в гості, то сприймайте це як тонус, бо усе в житті пізнається в порівнянні.
Справжні, так би мовити, глобальні конфлікти між зятем і тещею зумовлені інфантильністю жінки (дружини і дочки). Мама швидко виправдає свою рідну кровиночку, а вся негативна енергія зірветься на...нерідній кровиночці. Ось тоді виявиться, що заробляє молодик мало, і ззовні - не конче красень, і виховання в нього жахливе...
Як же владнати всі конфліктні ситуації та війни домашньо-господарського характеру? Згадайте, теща - жінка! А жінки люблять компліменти та увагу, хоча і такі ходи можуть потрактувати як підлещування. Будьте обережні, уважні, гранично-допустимо хитрі і...такі, як їй потрібно.
Проте всю цю психологічну філософію стосунків тещі і зятя врахувала сама природа і вона придумала найхитріші, хоча разом з тим найдорожчі "ліки від тещі".
Серце будь-якої жінки "розтопиться" при нагоді знову стати мамою, а у випадку тещі - бабусею. Тут всі гострі кути стираються, всі образи забуваються, а на заплаканому обличчі жінки сяє посмішка бабусиного (того самого жіночого) щастя.
Дарка ЛІСНА
Журнал "Майже одружені"
Відгуки: 0 | |